Rímsko-katolícky kostol Sv. Martina Hrnčiarovce nad Parnou

Začiatok realizácie: 3. októbra 2016

Koniec realizácie: 13. novembra 2016

Použitá technológia: kondenzačný kotol Vitodens 300-W

Rímsko-katolícky kostol Sv. Martina je jednoloďová gotická stavba, zhotovená okolo roku 1215. Vzhľadom na svoj historický charakter sa v kostole doteraz nenachádzalo žiadne ústredné vykurovanie. Správca farnosti vdp. Jozef Kaman sa v roku 2014 rozhodol zvýšiť komfort veriacich počas bohoslužieb zhotovením teplovodného podlahového vykurovania. Krajský pamiatkový úrad v Trnave po dlhých rokovaniach povolil iba obmedzenú rekonštrukciu podlahy, ktorá značným spôsobom obmedzila aj projekt podlahového vykurovania v kostole. Z dôvodu zachovania klimatického režimu kostola a zachovania historických podlahových štruktúr bolo možné podlahové vykurovanie zhotoviť iba v priestore lavíc, presbytéria a sakristie. V priestore lavíc sa pristúpilo k zhotoveniu schodíka, v ktorom je uložený vykurovací systém.

Pre dosiahnutie maximálnej funkčnosti a estetickosti bolo potrebné zabezpečiť čo najnižšiu výšku schodíka. Potrubný systém podlahového vykurovania Viessmann bol uložený do systémovej dosky Spyder od spoločnosti Giacomini s nízkym profilom, ktorá je položená na extrudovanom polystyréne. Systém bol následne zaliaty anhydridovou zmesou, ktorá pri malej hrúbke poskytuje adekvátnu pevnosť. Ako krycí materiál bol zvolený prírodný kameň opuka, ktorý bol položený na pôvodnú podlahu z rovnakého materiálu. Zdrojom tepla v kostole je závesný kotol Viessmann Vitodens 300-W. Táto vlajková loď medzi závesnými kotlami, ktorá sa medzičasom prestala na Slovensku predávať, vyniká svojou prevádzkovou spoľahlivosťou, výnimočnou účinnosťou vďaka použitiu sférického horáka MatriX a veľkému modulačnému rozsahu. Prvá Svätá omša po nainštalovaní vykurovacieho systému bola v kostole odslúžená v nedeľu 13. novembra 2016.

Rekonštrukcia kotolne rodinnej vily

Kondenzačný kotol VITODENS 200W – 44kW napojený na podlahové vykurovanie a ohrev interiérového bazéna. Podlahové vykurovanie vyčistené a pasivované inhibítorom, oddelené oddeľovacím výmenníkom.

Kotolňa Mestského Kultúrneho Strediska Galanta

Kotolňa Mestského Kultúrneho Strediska Galanta, VITOPLEX 200 a VITOCROSSAL 300 – 2x375kW, dosiahnutá úspora 60% oproti pôvodnej technológii.

Autorizovaný servis VIESSMANN:

servis-banner

Autorizovaný záručný a pozáručný servis vykurovacej techniky VIESSMANN: 0908 910 350

Naše ďalšie projekty:

Najlepšie Vína - Slovenské a svetové vína najvyššej kvality

Najlepšie-Vína.sk – Slovenské a svetové vína najvyššej kvality